تشخیص بیماری از طریق عنبیه – عنبیه شناسی

عنبیه شناسی

تشخیص بیماری از طریق عنبیه – عنبیه شناسی

تشخیص بیماری از طریق عنبیه – عنبیه شناسی

چکیده ای درباره عنبیه شناسی – ایریدولوژی

ایریدولوژی به عنوان یک علم عکاسی تعریف می شود . این علم تغییرات پاتولوژیک و عملکردی اندام ها را از طریق ارزیابی عنبیه بیومکروسکوپی برای خطوط ، لکه ها و تغییر رنگ های انحرافی شناسایی می کند . طبق ایریدولوژی ، عنبیه به دلیل اثرات مهاری داروها بر روی تکانه های اعصاب ، تغییرات بی حسی را منعکس نمی کند و در موارد برداشتن اندام ، شرایط قبل از جراحی را منعکس می کند.

حرفه هومیوپاتی غالباً با ایریدولوژی مرتبط است . در یک نظرسنجی که به بررسی درک دانش آموختگان کارشناسی ارشد فناوری در هومیوپاتی دانشگاه ژوهانسبورگ می پردازد . ایریدولوژی به عنوان یک مهارت اضافی بالقوه برای ارزیابی وضعیت سلامت بیمار بسیار مورد توجه قرار گرفت . همچنین به عنوان تشخیص ایرید یا تشخیص عنبیه شناخته می شود . این یک روش جایگزین است که طرفداران آن ادعا می کنند الگوها ، رنگها و سایر ویژگی های عنبیه برای بررسی اطلاعات مربوط به سلامت سیستم بیمار بررسی می شود . این یک تجزیه و تحلیل سلامت بر اساس بررسی عنبیه چشم است .

تمرین کنندگان مشاهدات خود را با نمودار عنبیه مطابقت می دهند . این نمودار عنبیه را به مناطق متناسب با قسمتهای خاص بدن انسان تقسیم می کند . متخصصین ایریدولوژی چشم ها را “پنجره” هایی به وضعیت سلامت بدن می دانند . ایریدولوژیست ها می توانند از نمودار برای تشخیص بین سیستم ها و اندام های سالم بدن و آنهایی که بیش از حد فعال ، ملتهب یا پریشان هستند ، استفاده کنند . این اطلاعات حساسیت بیمار نسبت به بیماری های خاص را نشان می دهد . مشکلات پزشکی گذشته را منعکس می کند یا مشکلات بعدی سلامتی را پیش بینی می کند .

عنبیه شناسی
ایریدولوژی – عنبیه شناسی

معرفی عنبیه شناسی

ایریدولوژی ، همچنین به عنوان تشخیص عنبیه یا تشخیص ایرید ، شناخته می شود .عنبیه شناسی به عنوان علمی تعریف می شود که تغییرات پاتولوژیک و عملکردی اندام ها را از طریق ارزیابی عنبیه و خطوط انحرافی ، لکه ها و تغییر رنگ شناسایی می کند . ایریدولوژی علم تشخیص بیماریهای حاد و مزمن در اندام های خاص بدن با ارزیابی مناطق خاص در عنبیه است . بازرسی عنبیه به عنوان یک شاخص بهداشتی از زمان باستان وجود داشته است . اما بنیاد ایریدولوژی برای اولین بار در سال 1670 توسط فیلیپی میرز تاسیس شد . و توسط ایگناز پزلی در 1881 و نیلز لیلژکیوست در سال 1890 برون یابی شد .

وی همچنین متوجه تغییراتی در چشم شد که همراه با بهبودی بود و توانست نقاط روی عنبیه را به قسمتهای خاصی از بدن متصل کند . وی با مشاهده چشم ، سرانجام توانست مناطقی از بدن را که نیاز به پشتیبانی دارند شناسایی کند که مدتها قبل از بروز علائم جسمی در چشم ظاهر می شود. وی توانست مناطقی از بدن را که نیاز به مراقبت دارند شناسایی کند . مناطقی که مدتها قبل از بروز علائم جسمی در چشم ظاهر می شود . یک متخصص عمل جراحی آمریكایی ، برنارد جانسون وضعیت اندامهای خاص ، اعضای بدن و عملكردهای مشخص شده در عنبیه را به صورت نمودار نشان می دهد .

چشم کروی و کمی نامتقارن است و با قطر تقریبی یک اینچ .

قسمت جلوی چشم شامل موارد زیر است : 

  • عنبیه : قسمت رنگی
  • قرنیه: برچستگی واضح بر روی عنبیه
  • مردمک: دهانه دایره ای مشکی در عنبیه است که نور را به داخل می دهد .
  • اسکلرا ( صلبیه ) : سفیدی چشم
  • ملتحمه : ملتحمه: یک لایه نازک از بافت است که تمام قسمت جلوی چشم به جز قرنیه را پوشش می دهد .
عنبیه شناسی
ایریدولوژی – عنبیه شناسی

 

ایریدولوژی بر اساس مطالعه علمی عنبیه – قسمت رنگی چشم است . عنبیه مانند علامت گذاری بر روی نقشه است . شرایط فیزیولوژیکی ، خطرات بهداشت روانشناختی ، چالش ها و نقاط قوت اعضای مختلف و ویژگی های شخصیتی را نشان می دهد . از طریق عنبیه، می توانیم با ارزیابی سیستم های مختلف بدن ، از وضعیت سلامتی گذشته ، حال و آینده مطلع شویم . تمایلات ارثی شما که با تجمع سمی در قسمت های مختلف بدن ایجاد می شود نیز آشکار می شود . علم ایریدولوژی بر اساس مقایسه یکی از پیچیده ترین ساختارهای بافتی کل بدن ، ” عنبیه ” است .

عنبیه انسان فقط مربوط به بیومتری نیست . همچنین می تواند برای تشخیص سلامت باشد . بیش از 150 مقاله مورد بررسی قرار گرفت ، جایی که ارگانیک ، تغذیه ای ، متابولیک ، عصبی و هورمونی و غیره مورد بررسی قرار گرفت . شایان ذکر است که تصویربرداری به عنوان یک بستر قدرتمند . برای ثبت ، ذخیره ، تجزیه و تحلیل و پردازش تصویر پزشکی به یک ابزار ضروری در علم پزشکی مدرن تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *